Warsztaty kulinarne – w ramach programu „Dom i rodzina – tu wszystko się zaczyna”

wpis w: Ogłoszenia | 0

Warsztaty kulinarne – w ramach programu „Dom i rodzina – tu wszystko się zaczyna”

 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zorganizowało warsztaty kulinarne  w ramach programu „Dom i rodzina tu wszystko się zaczyna”, realizowanego na rzecz wspierania rodzinnej pieczy zastępczej, współfinansowany ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego w ramach realizacji zadania publicznego DZIAŁANIA Z ZAKRESU SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ – PROGRAMY NA RZECZ WSPIERANIA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ konkursu organizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. 

W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kutnowskiego oraz łęczyckiego.

Warsztaty są  jednym z elementów działań zaplanowanych w ramach wspierania rodzicielstwa zastępczego  w ramach bloku „W dobrym domu”, który obejmuje działania integracyjno-edukacyjne. Podczas warsztatów dzieci i młodzież wspólnie z opiekunami przygotowały min. jabłecznik, rogaliki drożdżowe, ciasteczka kruche i owsiane, babeczki z owocami, koktajle owocowe oraz kanapki. Ponadto uczestnicy przygotowali pięknie ubrany jesienny stół, przy którym wspólnie zasiedli i konsumowali własnoręcznie wykonane specjały. Dzieci i dorośli bawili się doskonale, miło i aktywnie spędzali wspólnie czas.