Projekt „Tęczowe wnętrza” – wycieczka do Płocka

wpis w: Ogłoszenia | 0

Projekt „Tęczowe wnętrza” – wycieczka do Płocka

 

Kolejne zadanie z  projektu  edukacyjnego Tęczowe wnętrze” realizowanego  przez grupę nieformalną „Lawendowe dziewczyny” w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej  „ Tęcza”  w Kutnie za nami.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Mikrogranty w Łódzkiem”  współfinansowanego ze środków  Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest przede wszystkim przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego, dorosłego życia. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami ponownego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku. Promują ideę recyklingu poprzez odnawianie starych, często zapomnianych i niepotrzebnych rzeczy. Poprzez współpracę zdobywają kompetencje społeczne niezbędne do codziennego funkcjonowania w społeczności lokalnej.

22 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. W ramach wycieczki dzieci zwiedzały wystawę pt. ”Secesja” oraz  aktywnie uczestniczyły w lekcji muzealnej „Sekrety salonów”.

Ponadto brali udział w warsztatach ceramicznych w Pracowni Akademia Małej Sztuki, gdzie samodzielnie przygotowały figury aniołów, które zostaną szkliwione na kolejnych warsztatach.